Untitled Document
Sigorta Hukuku Tüketici hakları hukuku İcra Hukuku Marka,Patent,Fikri Haklar Hukuku Ticaret Hukuku İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Miras Hukuku Tazminat Hukuku Aile Hukuku Gayrimenkul(Mülkiyet-Kira) Hukuku İnşaat ve Kat Karşılığı Sözleşmeleri Hukuku Yabancılar ve Vatandaşlık hukuku Şirketler Hukuku Ceza Hukuku Bilişim ve Soysal Medya Hukuku

Çalışma Alanlarımız

Bilişim ve Soysal Medya Hukuku

Bilişim hukuku, son dönemlerde bilgisayar ve Internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkmış bir hukuk dalıdır. Türk Ceza Kanununda madde 243-246 arasında yer almaktadır. Başta banka hesapları olmak üzere Internet aracılığıyla ulaşılabilen her türlü bilişim sistemine girip para aktarımı yapanların veya sistemlere çeşitli açılardan zarar verenlerin engellenmesi ile bunları yapanların cezalandırılması için getirilmiştir. Bilişim hukuku, söz konusu suçları işlenenlere uygulanacak yaptırımları düzenler.
Son yıllarda yapılan bazı değişiklikler ile bilişim hukukunda çeşitli yenilikler yapıldı. Ancak yine de bilişim hukuku ülkemizde henüz tam olarak gelişmemiştir. Bu yapılan yenilikler, bilişim ve Internet dünyasındaki gelişmelerin hızına yetişememekte ve ayak uyduramamaktadır. Mail, sosyal medya, web site yöneticilikleri ve buna benzer hesapların çalınması, kredi kartı bilgilerinin izinsiz şekilde alınması ve buna benzer olaylarda haklar açılmaktadır. Bu durumlarda bu alanda bilgiye sahip insanlara ihtiyaç olmaktadır. AFK Hukuk olarak biz de bu hukuk dalında birçok hak türüne bakmaktayız. Gerek özel hayatın gizliliği, gerek hesap çalınması, gerek sistemlere izinsiz giriş ve buna benzer tüm olaylarda hak ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
YASAL UYARI:
Ziyaret etmiş olduğunuz web sitesi genel bilgi için Türkiye Barolar Birliği'nin ilgili mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır.